SVARBU
Klaipėdos lopšelio-darželio „Radastėlė“ vėliavos kūrimo konkursas paskelbtas! Konkurso nugalėtojas paaiškės 2024 gegužės 9 d.

DIENA PAILGĖJUSI PER AVINUKO ŠUOLĮ

  • Įkelta: 2023-01-25
  • Atnaujinta: 2023-02-16

Pusiaužiemio šventė

 Pusiaužiemis – kalendoriaus taškas, reiškiantis virsmą į naują būseną. Sakoma, kad šią dieną iš žiemos miego atsibunda meška, barsukas, ežys ir apsiverčia ant kito šono, o gyvatės, kirmėlės, žalčiai atgyja ir šliaužia į namus ragauti valgių. Senoliai sakydavo, kad Pusiaužiemį diena jau pailgėjusi per avinuko šuolį. 
  Trečiadienį, sausio 25 dieną, mūsų darželio bendruomenė paminėjo Pusiaužiemį. Vaikučiai prisiminė Pusiaužiemio simbolius: barsuką, mešką, žaltį, purtė obelį, beldė į avilį, šventė Kumeliuko krikštynas (jauno mėnulio pagerbimo šventė): dainavo, šoko, matavo šešėlį, spėjo mįsles. Šventė buvo graži, vaikai  pakilios nuotaikos, gerų emocijų, aktyvūs.
 
Nijolė Kemėžienė - ikimokyklinio ugdymo mokytoja
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei bus neaudojami "cookies", tai svetainė negali tinkamai funkcionuoti.
Naudojamus slapukus galite betkada ištrinti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.