KŪRYBINĖS DIRBTUVĖLĖS

  • Įkelta: 2023-10-25
  • Atnaujinta: 2024-04-02

Žvelgiant istoriškai, Šv. Martyno diena Lietuvoje labiausiai buvo švenčiama Mažojoje Lietuvoje, kur buvo juntamas stipriausias vokiškos kultūros palikimas. Tai šeimos šventė. Spalio 24 dieną „Klevelių" grupės ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vaida Giedrytė ir Lina Tkačenko pasikvietė vaikų tėvėlius į kūrybines dirbtuves, kartu pasigaminti rudens žibintus.

Pasak ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Vaidos Giedrytės, šios dirbtuvėlės jau tampa tradicija grupės tėveliams ir vaikams. Orientuodamosi arčiau lapkričio 11 d., Šv.Martyno dienos, norėjome suburti mūsų grupės tėvelius ir vaikučius tam, kad kiekvienas pajustų bendrystę ir nuoširdumą. Šis procesas ne tik džiugina, bet ir lavina kūrybiškumą bei fantaziją.
Žibinto liepsna - dalinimosi gėriu ir šiluma simbolis. Perskrodusi tamsą, žibinto liepsna įžiebia viltį ir tikėjimą žmogaus gerumu. Pasidarę žibintus, džiaugėmės vieni kitų rezultatu, vaišinomės arbatėle bei mamyčių keptais pyragais.
Šiuo gilaus rudens laikotarpiu, kai rytai dar tamsūs, o ir vakarieniaujant už lango vis mažiau šviesos - tėvelių ir vaikučių pagamintų žibintų šviesa pasitinka rytais ir suteikia įpatingo jaukumo vakarieniaujant…
 
 
Lina Tkačenko
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei bus neaudojami "cookies", tai svetainė negali tinkamai funkcionuoti.
Naudojamus slapukus galite betkada ištrinti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.