SVARBU
Klaipėdos lopšelio-darželio „Radastėlė“ vėliavos kūrimo konkursas paskelbtas! Konkurso nugalėtojas paaiškės 2024 gegužės 9 d.

Pusiaužiemis - kalendoriaus taškas, reiškiantis virsmą į naują būseną.

  • Įkelta: 2024-01-26
  • Atnaujinta: 2024-01-28

Sausio 25-oji – pusiaužiemis, riba, kuria mūsų protėviai žymėjo, kaip žiemos vidurį. Pusiaužiemį taip pat skelbia ir barsukas – tą dieną jis turi išpranašauti, kokia būsianti antroji žiemos pusė. Barsukas išlenda iš savo olos ir jei diena saulėta, pamatęs savo šešėlį, išsigąsta ir eina atgal į guolį, apsiverčia ant kito šono ir užmiega. Tai reiškia, kad pavasaris bus vėlyvas. Jeigu oras apniukęs, barsukas išlenda iš urvo ir pripėduoja. Tuomet pranašaujama, kad kita žiemos pusė bus šiltesnė, o pavasaris ankstyvas. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Lina Tkačenko ir Jūratė Mockienė bei meninio ugdymo mokytoja Renata Čipkuvienė kvietė mokytojas kartu su vaikais apkabinti medžius, kad jiems nebūtų šalta. „Žmogus – kaip medis. Kartais barasi, kartais tyli… ir medis - kaip žmogus, kuriam būna šalta žiema... " (aut. Lina Tkačenko).

Rūta Juciuvienė
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei bus neaudojami "cookies", tai svetainė negali tinkamai funkcionuoti.
Naudojamus slapukus galite betkada ištrinti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.